Izrael, Izrael: wycieczki objazdowe, Izrael: wycieczki objazdowe

Izrael nie tylko dla pielgrzymów

Atuty hotelu

Pogoda w Tel Awiw (Izrael):

prognoza na 5 dni » kiedy jechać »
Częściowe zachmurzenie
15oC powered by World Weather Online
Oferta jest dostępna! kod oferty: IZRNBW - 119
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

***

Region:

Opis oferty:

  Zakwaterowanie:
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja oraz bar
Pokoje:
wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

<b>Program</b>:

Dzień 1.
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie na lotnisko Ramon kołoEjlatu (od kwietnia lot do Tel Avivu)odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronielub okolicy. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 2.
Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronielub okolicy. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 3.
Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuarium Złotej Kopuły naSkale i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie przejedziemy do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi.Dalej pojedziemy pod Kneset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD/ osoby). (Trasa ok. 50 km).
Dzień 4.
Po śniadaniu udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatneok. 15 USD/ osoby). Odwiedzimy Qasr Al Yehud nad Jordanem - miejsce chrztu Chrystusa. Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowaną wokół Groty Zwiastowania). Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie (lub okolicy). (Trasa ok. 230 km).
Dzień 5.
Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatnaok. 35 USD/ osoby). Podczaswycieczki będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 20 USD/ osoby). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).
Dzień 6.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem/ Hebronu lub okolicy zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 7.
Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumranstarożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 430 m.p.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem/ Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 8.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelui przejazd na lotniskoEjlat - Ramon(od kwietnia do Tel Avivu), odprawa paszportowa i wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt - przejazd do wybranego hotelu w Ejlacie i pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 250 km).
Uwagi do programu
-UWAGA! Wycieczki od połowy marca 2021 będą realizowane w oparciu o przeloty do Tel Avivu (TLV).
- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).
- W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Osobomkorzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanieobuwiado wody.
"

<b>Świadczenia</b>:

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Ovdy k.Ejlatu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariantpodstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: Opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie ok.195 USD/os, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie.Pakiet płatny pilotowi na miejscu.
Najpopularniejszą walutą na miejscu jest USD.
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o7 kolejnychnocyw wybranym hotelu w Ejlacie. Opisy hoteli dostępne w katalogu i w systemie rezerwacyjnym R.pl.

<b>Inne</b>:

- obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"

<b>Sezonowość</b>:

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Izraelu trwa w listopadzie oraz od połowygrudnia do końca kwienia.

<b>Opinie klientów</b>:

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

<b>Wizy</b>:

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.
- Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

<b>Wizy - informacje dla sprzedawców</b>:

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.
-Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

<b>META Description</b>:

Jerozolima - święte miasto • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akka - twierdza krzyżowców • Cezarea Nadmorska • Nazaret - bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Tel Aviv • Hajfa - perskie ogrody • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Ejlacie!

Izrael, Izrael: wycieczki objazdowe - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  19°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  20%
  wilgotność:
  69%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1022hPa
  wiatr:
  255°   17 km/h
  wsch. słońca:
  06:04
  zach. słońca:
  17:41
 • Częściowe zachmurzenie
  min.14°C max.18°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  159°   21 km/h
  wsch. słońca:
  06:03
  zach. słońca:
  17:42
 • Częściowe zachmurzenie
  min.14°C max.18°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  224°   16 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  17:43
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  247°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  17:43
 • Częściowe zachmurzenie
  min.12°C max.20°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  97°   15 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  17:44

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów