Izrael, Izrael

Shalom Israel - zobacz i odpocznij!

Atuty hotelu

Oferta jest dostępna! kod oferty: IZRNBW - 3986
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

***

Region:

Opis oferty:

  Zakwaterowanie:
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w ramach części objazdowej i 4 w ramach części wypoczynkowej).
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja oraz bar
Pokoje:
2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

<b>Program</b>:

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylociena lotnisko Ramon koło Ejlatu odprawa paszportowo-celna a nastepnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy.(Trasa ok. 280 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Świątynnym, gdzie kiedyś stała Wielka Świątynia Jerozolimska, a dziś sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i meczet al-Aqsa. Następnie, Drogą Krzyżową - Via Dolorosa (odtrzeciej stacji), wiodącą przez malownicze uliczki muzułmańskiej i chrześcijańskiej dzielnicy Starego Miasta, pośród straganów i kramów orientalnego bazaru, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Pod jej dachem znajdują się ostatnie stacje, w tym Golgota i miejsce Zmartwychwstania Jezusa. Po czasie wolnym na Starym Mieściepójdziemy pod Ścianę Płaczu, gdzie Żydzi od wieków modlą się opłakując zburzoną świątynię. W drugiej połowie dnia udamy się do Betlejem i jednego z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa - Bazyliki Narodzenia Pańskiego, gdzie zobaczymy m.in. Grotę Narodzenia. Spacer po Starówce w Betlejem. Powrót na kolację i noclegdo hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 30 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną skąd rozpościera się przepiękna panorama na Stare Miasto i zachodniączęść miasta.Następnie udamysię na pustynię Judzką, gdzie odwiedzimy Masadę - twierdzę Zelotów, na którą wjedziemy kolejką linową oraz Qumran, miejsce odnalezienia słynnych zwojów znad Morza Martwego. Dzień zakończymy relaksującą kąpielą w Morzu Martwym - 430 m. p.p.m.! Po kąpieli możliwośćzakupów kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Powrót do hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 220 km). Dla chętnych po kolacji, zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD/ osoby). Przejedziemy przez Me'a Shea'rim - dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów, poznamy zasady ich życia i zobaczymy mieszkańców w tradycyjnych strojach. Następnie udamy się pod Kneset - izraelski parlament, gdzie zobaczymy słynną Menorę oraz Muzeum Księgi (z zewnątrz) - imponującą kopułę, pod którą znajdują się teksty biblijne znad Morza Martwego. Wieczór zakończymy spacerem po starym mieście. Powrót nanocleg do hotelu w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tel Awiwu, czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta, zakupy itp. Dla chętnych (koszt ok. 60 USD/ osoby) wyjazd do Cezarei Nadmorskiej - wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr oraz akwedukt a także pozostałości pałacu zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Awiwu (przejazd przez najciekawsze części miasta m.in. dzielnicę z największą na świecie liczbą domów w stylu bauhaus, wpisaną na listę UNESCO). W Jaffie liczącej ponad 4 tys. lat historii i pamiętającej wydarzenia wspominane w Starym Testamencie, pospacerujemy urokliwymi uliczkami starego miasta. Czas wolny w Jaffie.Przejazd do Ejlatu. Zakwaterowanie i nocleg (od dnia 4. do 7. w jednym z dwóch hoteli do wyboru wEjlacie).(Trasa ok. 350 km).
Dzień 5 - 7
Czas na relaks i wypoczynek w Ejlacie. Opisy hoteli w sekcjiw systemie rezerwacyjnym R.pl.
Dzień 8
Po śniadaniuwykwaterowanie z hotelu w Ejlacie i przejazd na lotnisko Ejlat-Ramon, odprawa paszportowa i wylot do Polski. (Trasa 50 km.)
Uwagi do programu
Uwaga! Wycieczki od połowy marca 2021 będą realizowane w oparciu o przeloty do Tel Avivu (TLV).
Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).
W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Do urządzeń elektrycznych z "grubymi bolcami" potrzebne są adaptery.
Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Osobomkorzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanieobuwiado wody.
"

<b>Świadczenia</b>:

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Ovda k. Ejlatu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w Betlejem / Hebroniei4 w Ejlacie), wyżywienie śniadania (7) i obiadokolacje (3 podczas części objazdowej), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskiego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariantpodstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: Opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie ok. 90 USD/os, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, pakietu dodatkowych 4 obiadokolacji podczas części pobytowej w Ejlacie (możliwe do wykupienia w systemie rezerwacyjnym).Pakiet płatny pilotowi na miejscu.
Najpopularniejszą walutą na miejscu jest USD.

<b>Opinie klientów</b>:

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

<b>Sezonowość</b>:

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Izraelu trwa w listopadzie oraz od połowygrudnia do końca kwienia.

<b>Wizy - informacje dla sprzedawców</b>:

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.
- Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

<b>Wizy</b>:

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.
- Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

<b>META Description</b>:

Jerozolima - święte miasto trzech religii • Betlejem - miejsce narodzin Chrystusa • Morze Martwe - relaks w największej geograficznej depresji na świecie • Cezarea - wyśnione miasto Heroda Wielkiego • Tel Awiw - kosmopolityczna metropolia • wypoczynek w Ejlacie nad Morzem Czerwonym

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów